Verkooppunten

Scylla by Mae Engelgeer 'Disrupted Weave'

Limited Edition

Al 30 jaar is Scylla een favoriet in de Leolux-collectie. Dat jubileum vieren we met deze speciale editie. Designer Mae Engelgeer ontwierp hiervoor een prachtige stof met een intrigerend patroon: Disrupted Weave. Dit is Scylla by Mae Engelgeer: een exclusieve versie van een tijdloos icoon.

Tot 31 december 2026 exclusief verkrijgbaar bij de Leolux Select Stores en in Leolux Experience Center Breukelen.

De stof: Disrupted Weave

Deze speciale jubileumeditie van Scylla wordt uitgevoerd met de exclusieve, luxe stof ‘Disrupted Weave’. De stof is speciaal voor deze gelegenheid ontworpen door textieldesigner Mae Engelgeer. Haar ontwerp brengt verschillende, ogenschijnlijk contrasterende elementen op een fascinerende manier in balans:

“Het design van deze stof is geïnspireerd op het ritme van traditioneel vlechtwerk en de structuur van een ruitpatroon. Maar het geeft een nieuwe interpretatie aan beide elementen, brengt ze licht uit balans. Strakke precisie ontmoet een spontane, handgemaakte uitstraling in een zachte, uitnodigende stof. Het uitvergrote, grafische patroon maakt een ingetogen statement met een krachtige ritmiek die altijd voelbaar blijft.”

- MAE ENGELGEER

Mae Engelgeer – experimenteren met textiel

Textielontwerp heeft altijd centraal gestaan in het werk van de Nederlandse ontwerper Mae Engelgeer, vanaf haar middelbareschooltijd tot aan haar studie aan het Amsterdam Fashion Institute en het Sandberg Instituut. Sinds Engelgeer in 2013 haar eigen studio opende, heeft ze haar nieuwsgierigheid naar het ambacht verder ontwikkeld door te experimenteren binnen de bestaande grenzen van de textielproductie, om zo oude technieken een moderne invulling te geven.

Scylla, een vaste waarde

In 1996 debuteerde fauteuil Scylla in de collectie van Leolux. Dankzij de open, gebalanceerde vormgeving en de ingetogen elegantie groeide dit ontwerp van Gerard Vollenbrock uit tot een van de populairste modellen. Scylla combineert subtiele eenvoud en fraaie details op een ingetogen manier. Neem bijvoorbeeld het stijlvolle frame, de details in de licht gebogen armleuningen en de kleine inkeping in het kussen waar rug en zitting elkaar raken. Allemaal zorgvuldig aangebrachte details, die niet om aandacht schreeuwen, maar bij een tweede blik het verschil maken. Zo wist het ontwerp van Gerard Vollenbrock in dertig jaar tienduizenden liefhebbers voor zich te winnen.

01 - 02

Black & White

Limited Edition tot en met 31 december 2026

Scylla by Mae Engelgeer is een gelimiteerde uitgave; hij is tot en met 31 december 2026 verkrijgbaar, exclusief via de Leolux Select Stores en het Leolux Experience Center in Breukelen.